hakkımızda

  Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulup, plastik sektöründe otuz yılını tamamlayan TURUNCU PLASTİK kendi alanında, bir taraftan gelişmeye açık yapısıyla söz ettirirken, diğer taraftan da AR-GE ve İnsan Kaynakları alanında yaptığı çalışmalarla ve yaptığı yatırımlarla Türk Plastik Sektöründe örnek bir firma olarak sektöre damgasını vuruyor.

  Firmamız 2018 yılında market ve müşteri taleplerini karşılamak amacı ile iç ve dış mekanlar için Polietilen (LLDPE) konsept ürünler üretmeye karar vermiştir. Uzun bir AR-GE sürecinden sonra ORANGEDESIGN markası adı altında 2019 sonbaharında üretime başlamıştır. Tecrübeli takımımız, yeni ve geniş ürün yelpazemiz ile sizlerle beraber büyümeyi hedefliyoruz

Gaziantep rotasyon üretimi yolculuğuna öncelerinde sayılı personel ile başlayan TURUNCU PLASTİK bugün altı bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere, onbin metrekare alan üzerinde, yüzlerce insanın umut ışığı olarak Türk Rotasyon Sanayini geleceğe taşıyor.

   Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulup, plastik sektöründe otuz yılını tamamlayan TURUNCU PLASTİK kendi alanında, bir taraftan gelişmeye açık yapısıyla söz ettirirken, diğer taraftan da AR-GE ve İnsan Kaynakları alanında yaptığı çalışmalarla ve yaptığı yatırımlarla Türk Plastik Sektöründe örnek bir firma olarak sektöre damgasını vuruyor.

   Üretime ilk başladığı günden itibaren kaliteyi yaşam tarzı olarak benimseyen TURUNCU PLASTİK etiği ön planda tutan, üretimde mükemmelliği hedefleyen, insana ve çevreye saygılı, müşteri memnuniyetini önemseyen, yenilikçi, değişime ve gelişime açık, kurumsal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde bir kurum olmayı kendine ilke edinmiştir.

   Türk rotasyon sektörünün en büyük 3 şirketinden biri olan TURUNCU PLASTİK, ürünlerini Türk standartlarına sıkı sıkıya bağlı olarak, en ileri teknoloji ile geliştiriyor ve üretiyor. Bunu da piyasaya ürettiği 1500 e yakın ürün çeşidiyle ispatlıyor.

İlkelerinden ve kalitesinden ödün vermeden, Dünya standartlarında üretim yapan TURUNCU PLASTİK; 1985 yılında Bohemyalı Rotasyon’u kurarak, sektöre 2005 yılında girmiş ve aynı yıl üretim faaliyetine geçmiştir. Yeni tesisin kuruluş amacı: Üretim kapasitesini artırmanın yanı sıra, uluslararası akreditasyon kurumları tarafından onaylanıp, dış pazarlar için üretim yapabilecek duruma gelmiş olmasıdır. Yeni üretim tesisi; ana üretim ünitesi, kalıp hane ünitesi, hamadde tesisi, montaj, boyahane ve sevkiyat ünitesinden oluşmaktadır.

Kuruluşundan bu yana hızlı ve istikrarlı büyüyen TURUNCU PLASTİK, rotasyon sanayin de ilk 3 firma arasın da yer almaktadır. Üretim kapasitesi aylık 75 tondur.

info@orangedesign.com.tr​​

+90 532 788 44 24